Aydın Kuşadası Masaj Salonu Zulal

By | Aralık 1, 2018

Günümüzde rahatlama ve fiziksel bazı rahatsızlıklarda destekleyici tedavi olarak kullanılan masaj uygulaması ancak bilinçli şekilde yapılırsa verimli ve faydalı olmaktadır. Aydın kuşadası masaj salonu Bu uygulamaların yapılması esnasında dikkat edilecek bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kuralların dikkatli bir şekilde uygulanması, uygulamayı yapan ve yaptıranlar için çok önemlidir. Öncelikle uygulama kas lifleri istikametinde ve kalp bölgesine doğru yapılmalıdır. Kuşadası masaj salonu Bunun içinde kas grupları iyi tanınmalı ve uygulama esnasında her grup ayrı olarak değerlendirilmelidir.

Masörler masaj uygulaması yaparken, vücuda uyguladıkları basıncın şiddetini iyi ayarlamalı ve bu basınçları ritmik aralıklarla uygulamalıdır. Vücutta bulunan ağrıların dağılmaması ve uygulamanın daha fazla verim sağlaması için masörlerin eli ile vücut arasındaki temas kesilmemelidir. Aydın kuşadası masaj salonu . Eğer uygulama yağ veya bazı özel kayganlaştırıcılar yardımı ile yapılacaksa, bu sıvılar vücuda değil ellere yedirilerek uygulanmalıdır.

Bölgesel masaj yerine tüm vücuda yapılan uygulamalar daha faydalı olmaktadır. Bu uygulama şeklinde ise öncelikle sırt bölgesi ele alınmalı, daha sonra ise bel ve alt bölgelere geçilmelidir. Ayrıca uygulama sonrasında uygulama yaptıranların mutlaka dinlenme için masada bir süre daha kalması gerekmektedir.